Od opiekuna

Marta SendrowiczDrodzy Studenci,

Jest mi niezmiernie miło, że dzięki Waszym staraniom w nowym roku akademickim 2007/2008 rozpocznie działalność Koło Naukowe Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Moja prawdziwa satysfakcja związana z tym zamierzeniem płynie z dwóch źródeł. Po pierwsze, cieszę się, że dzięki formule koła naukowego będziecie mogli poznać coś więcej niż „ABC” szeroko pojętego prawa konkurencji i jego zastosowania w praktyce. Po wtóre, z prawdziwą przyjemnością zgodziłam się zostać tzw. opiekunem Koła, a więc przejąć część odpowiedzialności za Wasze postrzeganie problemów prawa konkurencji, a może i za ich rozwiązywanie.

Dla tych z Was, którzy nie poznali mnie na „kursowych” ćwiczeniach z prawa Unii Europejskiej pragnę przekazać, iż prawem konkurencji zajmuję się od roku 1995, prowadząc wszelkie sprawy z jego dziedziny dla klientów jednej z dużych warszawskich kancelarii. Jest ono, moim zdaniem, najwspanialszą dziedziną prawa, choć wcale niełatwą, i bardzo wymagającą oddania od prawników, którzy się jej poświęcają.

Praktykę w dziedzinie prawa konkurencji łączę z pracą adiunkta na naszym Wydziale, która pozwala mi spojrzeć innymi oczami na różne problemy wynikające na gruncie szeroko pojętego prawa europejskiego, a w tym prawa konkurencji. Dzięki naszym ćwiczeniom staram się porządkować myśli w taki sposób, aby być jasno i jednoznacznie odebraną w swoim studenckim przekazie. Wiecie z resztą, że praca z Wami i dla Was jest dla mnie wielką radością i pasją.

Trzeci i najważniejszy jednak kąt mojego życiowego trójkąta to moja Rodzina, a więc najwspanialszy w świecie mąż i trójka rozpieszczonych do granic możliwości dzieci. Mieszkamy w dużym rodzinnym domu moich Rodziców pod Warszawą, gdzie mieszka również moja kochana Siostra ze swoją Rodziną, w tym dwójką dzieci. Mój siedmioletni syn w taki oto sposób podsumował moją pracę: „Mama chodzi do studentów i pisze maile”. Praca w naszym Kole z pewnością ten punkt widzenia jeszcze bardziej ugruntuje…

Na zakończenie, pragnę bardzo serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych Kołem do uczestniczenia w jego pracach i planowanych na nadchodzący rok przedsięwzięciach. Więcej informacji na ten temat przekażę Wam na pierwszym spotkaniu w październiku.

Marta Sendrowicz

Comments are closed.