Konferencja

Szanowni Państwo,
Drodzy Studenci i Doktoranci,

27 marca 2012 r. w Sali Senatu w Pałacu Kazimierzowskim, mieszczącym się na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego, odbyła się konferencja naukowa zorganizowana przez nasze Koło Naukowe. Tematem przewodnim konferencji były „Wybrane zagadnienia kontroli koncentracji przedsiębiorców na gruncie polskiego prawa konkurencji oraz prawa konkurencji Unii Europejskiej”.

Konferencja była wspaniałym wydarzeniem, które stworzyło okazję do wysłuchania znakomitych prelekcji, platformę wymiany wiedzy z zakresu prawa konkurencji, konferencja była także impulsem do dyskusji o aktualnych wyzwaniach, jakie stawia prawo konkurencji w obszarze kontroli koncentracji przedsiębiorców.

Konferencja naukowa składała się z panelu eksperckiego, podczas którego prelekcje wygłosili znakomici specjaliści prawa konkurencji, a także z panelu studenckiego i doktoranckiego. W ramach drugiego z nich, okazję do zaprezentowania prelekcji mieli studenci i doktoranci, którzy podjęli starania o wygłoszenie wystąpienia – nadesłali abstrakt swojego wystąpienia, spośród których to abstraktów jury dokonało wyboru czterech – zdaniem jury, najciekawszych propozycji wystąpień.

W ramach konferencji został ogłoszony konkurs skierowany do studentów prawa na najlepsze rozwiązanie kazusu poświęconego wybranym zagadnieniom z zakresu kontroli koncentracji. Autor najlepszego rozwiązania, wyłonionego przez jury, zaprezentował je podczas konferencji. Zwycięzca oraz osoby wyróżnione w konkursie zostali nagrodzeni.

Zapraszamy na stronę internetową konferencji naukowej, na której zamieściliśmy m.in. prezentacje prelegentów w zakładce „Program”: www.konferencja-knokik.wpia.uw.edu.pl.


Zapraszamy także do obejrzenia krótkiej relacji oraz zdjęć z konferencji: Reportaż oraz zdjęcia: Galeria

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół KNOKiK ds. Konferencji Naukowej

Comments are closed.