Prawo konkurencji na rynku telekomunikacyjnym, spotkanie Koła Naukowego z Panią dr Martą Sendrowicz

Mamy przyjemność poinformować, że rozpoczynamy działalność Koła Naukowego Prawa Konkurencji i Konsumenta w nowym roku akademickim.

Nasze plany na nadchodzący rok akademicki są następujące:

  • regularne spotkania,
  • zorganizowanie konferencji Koła na wiosnę 2012 roku,
  • zorganizowanie wyjazdu dla najaktywniejszych członków Koła do Brukseli, podczas którego przyjrzymy się funkcjonowaniu Komisji Europejskiej i będziemy mogli uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez brukselski zespół prawa konkurencji jednej z międzynarodowych kancelarii.

Pierwsze spotkanie Koła w nowym roku akademickim poprowadzi Pani dr Marta Sendrowicz. Tematem spotkania będzie rynek telekomunikacyjny – jak się zmienia oraz jakie wyzwania stawia przed przedsiębiorcami i prawnikami. Na spotkaniu Pani dr Marta Sendrowicz omówi z nami decyzję Prezesa UOKiK wydaną 5 września 2011 roku w sprawie przejęcia kontroli przez UPC Polska nad spółką Aster.

Spotkanie odbędzie się 17 października o godzinie 18.30 w sali 0.7 budynku CI IV przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 47 (miejsce spotkania może ulec zmianie, o czym będziemy informować).

Przed przyjściem na spotkanie warto zapoznać się z następującymi materiałami:

  1. Decyzją warunkową w sprawie UPC Polska/Aster (link)
  2. Raportem UOKiK „Rynek płatnej telewizji w Polsce”, który, jak komentuje sam Urząd, przyczynił się do wydania powyższej decyzji (link)
  3. Fragmentem poświęconym rynkowi telekomunikacyjnemu z „Polityki Konkurencji na lata 2011-2013” – strony 16-21 (link)

Sprawy Organizacyjne Koła

Wybory do Zarządu Koła odbędą się na drugim spotkaniu, kandydaci będą mieli szansę zaprezentować swoje pomysły oraz inicjatywy.

Proponujemy, żeby na każde nasze spotkanie merytoryczne wyznaczeni byli moderatorzy spotkania. Ich zadaniem będzie stymulowanie dyskusji, oczywiście po wnikliwym przestudiowaniu materiałów zadanych do lektury przez naszych Gości. Moderatorem pierwszego spotkania będzie Paula, potrzebujemy jednak drugiej osoby, która wesprze ją w tym zadaniu – jeżeli jesteście chętni, dajcie nam znać!


Paula i Jan


RSVP: https://www.facebook.com/event.php?eid=258248434217779

Comments are closed.